Dieta365.pl

diety bez ćwiczeńPrzez ostatnie lata wśród ludzi, a zwłaszcza wśród kobiet na dobre zapanowała powszechna moda na odchudzanie się. Różnego rodzaju diety odchudzające możemy znaleźć w Internecie, w książkach, w różnorodnych czasopismach. Słyszymy o dieta jogurtowa, dieta wall street, błonnikowych, niskokalorycznych, niskotłuszczowych, niskocukrowych i  można by tak wymieniać bez końca. Ale czy istnieją diety bez ćwiczeń? Niektóre z wymienionych diet są faktycznie skuteczne, ale nie na długo. Gdy nie zdecydujemy się na ćwiczenia fizyczne podczas diety, możemy szybko spodziewać się tzw. efektu jojo, czyli najprościej mówiąc powrotu do dawnej wagi w krótkim okresie czasu po odstąpieniu od diety.

Ponadto naukowe badania dowiodły, że osoby, które schudły bez wykonywania żadnych ćwiczeń lub osoby szczupłe z natury, ale nie uprawiające regularnie żadnego sportu są bardziej podatne na choroby serca i układu krążeniowego oraz różne infekcje. Zalecane jest ćwiczyć pół godziny dziennie, dla osób bardziej ambitnych może to być np. godzina. Dobrze jest też połączyć przyjemne z pożytecznym i uprawiać wybrany sport z przyjacielem bądź bliską osobą.

Formy wysiłku są różne, od zwykłej gimnastyki w domu lub na dworze po różne konkretne dyscypliny.

Zbilansowana dieta może być dodatkiem do wysiłku fizycznego, ale ważne jest, aby zachować w niej odpowiednie proporcje białek, tłuszczów i węglowodanów. Wniosek jest zatem prosty: na zgrabną sylwetkę warto zapracować raz, a dobrze, bez zbędnych diet, które rzekomo mają zdziałać cuda. Nie ma skutecznej odchudzającej diety bez ćwiczeń, tak samo jak nie ma diety bez wyrzeczeń i poświęceń.

Kategoria: Dieta

Polecamy

Najlepsze wpisy

Jak zgubic tłuszcz w...

Posted on wrz - 13 - 2012

0 Comment

Dieta śródziemnomorska

Posted on sty - 13 - 2013

Komentowanie nie jest możliwe

Kiełki na zdrowie

Posted on sty - 15 - 2013

Komentowanie nie jest możliwe

Dla kogo dieta kapuściana?

Posted on sty - 15 - 2013

Komentowanie nie jest możliwe

Czy diety bez ćwiczeń...

Posted on sty - 25 - 2013

Komentowanie nie jest możliwe

Reklama